درمان زالو با دارو (بخش ۳)


“درمان زالوو با داروها”
احتراما لازمه به اطلاع دوستان برسونیم همونطور که قبلا عنوان کردیم و قولش رو داده بودیم دارویی که مدتیه در حال آزمایش و امتحان تو فارم خودمون بودیم و از ش نتیجه گرفتیم .مرحله بعد هم تو۴تا فارم آلوده استفاده شد و اونام راضی بودند و عنوان میکردند که تلفاتشون متوقف شده .از ۲هفته قبل هم در حال ارسال رایگان به شهرهای مختلف بودیم .با توجه به نتایجی که دوستان گرفتند و تو پی وی به این حقیر اعلام میکنند.بنا براین جهت استفاده عموم و جلوگیری از سو استفاده افراد سودجو و نسخه های من درآوردی مثله عسل و دارچین و زنجبیل و…..که بابت انواع داروهایی که تجویز میکنند مبالغ هنگفتی رو از افراد تازه کار طلب میکنند ، ،تصمیم گرفتیم روش تهیه شو اعلام کنیم.

بازهم تاکید میکنم که این تجربه شخصی خودمون هست و چند سال قبل که تو کارپرورش ماهی آکواریومی بودم از این داروها استفاده میکردیم و جهت نتیجه گیری بیشتر با دوستان دارو ساز و دامپزشک هم مشورت کردیم و تغییراتی دادیم توش تا به نتیجه برسه .با کمی سرچ کردن در اینترنت هم متوجه میشید که این داروها بصورت روتین در درمان بیماریهای آبزیان استفاده میشه .جهت ضد عفونی زالو و ازبین بردن انگلهای پوستی میتونید از محلول پرمنگنات پتاسیم به میزان دوسوم و ازمخلوط محلولهای مالاشیت گرین و متیلن بلو به میزان یک سوم داخل یک قطره چکان بریزید و به ازای هر ۱۰لیتر آب ۲ الی ۳ قطره از قطره فوق رو بصورت حمام قوطه وری زالوهاتون رو داخلش بندازید و بمدت ۵دقیقه حمام بدید و بلافاصله خارج کنید .لازمه تاکید کنیم حتما تایم و زمانش رعایت بشه چون بیشتر ازاین باشه زالو اذیت خواهدشد. این محلول رو میتونید به عنوان قرنطینه هم استفاده کنید که هروقت زالو از جایی داخل فارمتون آوردید اول گندزدایی و ضد عفونی کنید بعدش به وان هاتون انتقال بدید. .
داروی بعدی که جهت کمک به کنترل بیماری بندی شدن بدن زالو هست .میتونید از داروی قرص نیترو فورانتوئین پنج واحد و داکسی سایکلین یک واحد مخلوط به صورت پودر در بیارین و از پودر فوق به میزان ۰٫۱ الی ۰٫۱۵ گرم در ۱۰ لیتر آب استفاده کنید و داخل وان هاتون بریزید .و آب روهم بطور معمول تعویض کنید.این دارو کمک به پوسته اندازی راحت به طوریکه براحتی پوسته ها از بدن زالو جدا میشه ودر کف وان رها میشه . جلوگیری از رشد میکروبهای مضر. در مراحل اولیه بیماری درمان زخم و بند بند شدن بدن زالو . وازهمه مهمتر جلوگیری از همه گیری و شیوع بیماری در فارم .دوهفته طول دوره درمانش هست .و لازمه بدونید این دارو هیچ صدمه ای به زالو نمیزنه و تهدیدی برای زندگیش وباکتری هم زیستش نیست.فقط لازمه عنوان کنم که طی تحقیقات متوجه شدیم که عامل بیماری باکتری هست و عواملی چون مصرف زیاد هپارین ،زیاد بودن آمونیاک آب و عدم کنترل بهداشت مثله قی کردن زالو در آب تو تشدید شدن بیماری تاثیر گذاره .چون دوستانی هستند که اصلا هپارین مصرف نکردند و دچار بیماری شده فارمشون.ولی عامل اصلی باکتری هست که به سرعت تکثیر میشه .اگر اطلاعات بیشتری خواستید راجع به عملکرد داروها میتونید براحتی از اینترنت دست پیدا کنید.
در آخر لازمه عنوان کنم ما اصلا استاد اعظم پرورش زالو با چندین سال تجربه نیستیم .این تجربه خودمون ومشورت با دوستان دارو ساز و شیلاتی و دامپزشک بود که خواستیم بصورت رایگان در اختیار همه بزاریم شما هم مخیر هستید استفاده کنید یا نکنید .. حتما دوزهای گفته شده رعایت بشه تا بهترین نتیجه رو بگیرید انشالله.

با تشکر از آقای بنایی، خدابنده و کارگر… 

Comments

 1. سلام خدا خیرتون بده یکی مسجد شام میده یکی هم مثل شما خدماتی در مورد اقتصاد مردم میده.خدا خیرتون بده انشالله که به حق آقا امام زمان(عج)و به اذن خداکند منان همیشه در کسب و کارتون موفق باشید

 2. سلام .
  قرص سیپرو فرانتویین هم هستش که قوی تر از نیتروفورانتویینه
  به همون نسبت ۵ به ۱ میتونید استفاده کنید ۱ عدد داکسی و ۵ عدد سیپرو رو ترکیب و به همون اندازه که نیترو قبلا میریختید میتونید اینم استفاده کنید .
  نکته : اگر از نیترو نتیجه نگرفتید از این دارو استفادده کنید بزارید ۲-۳ روز تو آب باشه واگر باز هم نتیجه نگرفتید میتونید از قطره چشم کلرامفنیکل استفاده بفرمایید(به ازای هر لیتر ۱ قطره توجه کنید که این ماده خودش از اب خارج میشه بعد از ۲-۳ روز استفاده انشالله که جواب میگیرید.)
  در پایان تشکر میکنم بابت مطالب خوبی که با بقیه به اشتراک میزارید و به این صنعت نو پا کمک میکنید بیایید علممون رو با بقیه به اشتراک بزاریم و از کمکی دریغ نکنیم.میتونید از طریق ایمیل با بنده در ارتباط باشید اگر کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم .
  killergladiator.5541@gmail.com
  موفق و پیروز باشید.

 3. و یک سوال دیگر:آیا میشود به جای مالاشیت گرین که خطرناک و سرطانزا هست از محلول آویشیت باریج استفاده یا از محلول دیگری که شما میدانید.با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *