اطلاعات تکمیلی در مورد زالو

زالوها کرمهایی هستند که در دو سرشان بادکش دارند.
آنها میتوانند بین ۵/۰ تا ۱۰ اینچ طول داشته باشند .رنگشان قهوهای سیاه ویا ترکیبی از این دو رنگ است .
بعضی از آنها از مواد گیاهان پوسیده استفاده میکنند و بضی دیگر نیز زندگی انگلی دارند و از خون ویا بافت بدن حیوانات دیگر تغذیه میکنند .

زالوهای خونخوار خون را به دو روش می مکند : بعضی از آنها از خرطوم برای سوراخ کردن پوست استفاده میکنند و برخی دیگر به وسیله سه فک و میلیونها دندان ریزی که دارند .
زالوها تقریبا در هر جایی که آب وجود داشته باشد میتوانند زندگی کنند . آنها شخص را از روی چربی پوست خون گرمای بدن یا دی اکسید کربن حاصل از بازدم پیدا میکنند .
زالوها اغلب غذا نمیخورند و علت آن این است که با یک بار تغذیه مقدار زیادی غذا دریافت و ذخیره میکنند .

امروزه استفاده از زالو برای موارد مختلف آغاز شده است . دانشمندان در حال مطالعه در مورد بزاق زالو هستند . آنها معتقدند ماده موجود در بزاق زالو باعث پیشگیری از لخته شدن خون میشود و میتوان آن را برای انسانها به کار برد .

محققان چندین ماده مرکب موجود در بزاق زالو را شناسایی کرده اند که میتوانند استفاده از زالو را گسترش دهند .میتوان از مواد ضد انعقادی موجود در بزاق زالو برای درمان بیماریهای قلبی عروقی چون سکته قلبی و مغزی استفاده دارویی کرد .

زالوها میتوانند بزاقشان را بدون صدمه زدن ترشح کنند و محققان بی وقفه در حال تحققیق در رابطه با بزاق زالو هستند .

اکنون پزشکان تمایل زیادی به استفاده از زالو جهت بهبود بخشیدن به گردش خون در بافتهای پیوندی مانند انگشت دست و پا دارند .در سال ۱۹۸۵ جراحان بیمارستانی در بوستون از زالو جهت حفظ پیوند گوش پسر ۵ ساله ای که گوشش توسط سگ گاز گرفته شده بود استفاده کردند .
زالوها میتوانند لخته های خون را از بین ببرند و باعث گردش بهتر خون در بافتها شوند و بدین شکل از قانقاریا ( نرسیدن خون به اندامها ) جلو گیری کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *